Category Archives: Uudised

maxresdefault

Põlgaste krossirajal trotsiti tõelist kuumust

Eelneval laupäeval, 24.mail toimus Põlgaste krossirajal Eesti Hobikrossiklubi karikasarja kolmandas etapp. Kui rada oli väga hästi ettevalmistatud motokeskuse vedajate poolt siis ilmataat pani ka oma panuse pea 30 kraadise sooja näol. Soe aga osutus ohtlikuks tehnikale ja niimoodi tuli välja vahetada võistlussõitudeks üksjagu ajavõtu ja helitehnikat. Kui värsked aparaadid töösse said, võis võistluspäev alata ning edasine laabus juba plaanipäraselt.

Sel korral astusid esimesena võistlustulle Retro klassid kuhu oli kogunenud pea kakskümmend võistlejat kelle seast võis leida endiseid suurmehi, kui hetke tiitlikaitsjaid. Esimeses sõidus võttis stardist oma Tarmo Tomson kelle 500cc Honda vedas vahemaa konkurentidega sisse ja sai oma sõitu sõita esimese sõidu lõpuni. Teisele kohale aga kees heitlus Priit Lauri, Indrek Krestinovi ja Aadu Siku vahel. Esimese sõidu lõpuks jäi veenvalt peale Aadu Sikk seljatedas vastavalt Lauri ja Krestinovi. Teine sõit aga haakis Tomsonile sappa Indrek Krestinov ning mitme ringi jooksul oli esikoht küsimärgi all. Lõpuks siiski võttis taas oma Tomson võites etapi kokkuvõttes Retro Open ehk nö uuemate retrotsiklite klassi, teine selles arvestuses Indrek Krestinov ja kolmas Priit Laur. Samas stardis peeti arvestust ka Retro klassile ehk nö vanemad retrorattad ja seal tegi puhta töö Aadu Sikk olles kahe klasi üldarvestuses teine. Kuna rajale tagasi oli naasnud ka Jaanus Lüüding peale pikka vigastuse ravi siis otsustas mees sel korral tagasihoidliku teise kohaga leppida edestades vanemat venda Kristjan Lüüdingut.

Järgmisena olid rajal vanad ja kobedad ehk MX40+MX50 võistlejad ning sel korral oli üllatajaks külaline Venemaalt Mikhail Samarskiy kes mõlemas sõidus võttis esikoha ja samuti etapi võidu. Teine sel korral teises sõidus liidri kandadel sõitnud Urmas Heliste ja kolmas Erki Privoi kes hetkel ka MX40 hooaja tabeli liider. MX50 arvestuses tegi puhta töö EHKK karikasarjas ajalugu teinud võistleja Enno Lustus, kel ette näidata 2012 hooajast „Täiuslik hooaeg“ ehk võidetud kõik hooaja stardid. Poodiumi külgedele mahtusid külalised Soomest, teine koht Reijo Rosnell ja kolmas koht Pertti Salonen.
MX30 ehk üle 30aastaste amatööride klassis tegi ilma Holger Kukk Saaremaa Motoklubist võites mõlemad sõidud, teine Raimo Koppel ja kolmas Mairo Soomets.

MX D klassi tuli kohale 65võistlejat ja toimusid taas põhisõit ja lohutussõit. Sel hooajal tõusvas joones võistelnud ja mitte ainult motokrossiga tuntust kogunud Kaarel Nurmsalu tegi ilusat sõitu ning mitmel korral võttis põhisõidus liidripositsiooni. Kuid grammi oli üle Rauno Mägi kes kahel esimesel etapil võidu võtnud ja seda ka sel korral käest ei andnud. Põlgaste etapilt Rauno Mägile võit, Kaarel Nurmsalu teine ja kolmas stabiilset sõitu näidanud Michel Ojarand.
MX C klassis etapivõit sel hooajal tugevalt liikuvale Siim Rotmeistrile, teine Ivo Pärle ja kolmas Leonid Lüter. MX B klassi esikoha viis Soome Jere Lipponen, teine Rogert Room ja kolmas noor kiirelt arenev saarlane Aaron Nau.
MX A+Juunior stardis oli Lusbo päeva kiireim võites mõlemad stardivõidu auhinnad Smartshop Racingult ja samuti sõidud. Teine Raido Nei ja kolmas Hendrik Mullo, kes A klassis alles debüüti tegemas. Juuniorite arvestuses näitas Claudius Roosma juba ajasõidust alates parimat kiirust kuid kahjuks jättis tehnika mehe teise sõidu lõpus poodiumikohalt välja ja võidu võttis Aleksei Vinogradov, edestades Aron Lenziust ja Johannes Nermanni.

Ka Quadid said põlgastes “käe valgeks“ ja ilusa sõidu tegi Siim Vaide, võttes mõlema sõidu võiduga ka etapi võidu. Teine Henri Mündi kes Vaidele esimeses sõidus tihedalt kannul püsis ja kolmas Martin Filatov. Quad 35 ehk vanemad kui 35 eluaastat arvestuses võidutses Olari Saarme, teine Rene Tarend ja kolmas Jaanus Tooming.

Eesti Hobikrossiklubi karikasarja neljas etapp sõidetakse juba 14.juunil Linnamäe krossirajal, Jõgeva külje all. Kohal on „Väikesed imed“ ehk laste krossiratta ja varustuse proovimine, Dynami:t tüdrukud, loosi läheb erinevaid auhindu pealtvaatajatele ning muidugi palju põnevat võidusõitu.