DSC_8108

Maardu kevad 2014 tulemused

FacebookEmailGoogle+Twitter

Möödunud laupäeval toimus Eesti Hobikrossiklubi karikasarja teine etapp Maardu krossirajal. Maardu võistlus oli avaetapiks 85cc klassile kus head kiirust ja tugevat sõitu näitas Andreas Hiiemägi, võites kindlalt mõlemad sõidud. Tema seljataga aga käis tihe rebimine teisele kohale kuhu päeva lõpuks jõudis Robert Saun, edestades kolmandana lõpetanud Kairo Katkosilda.
Järgmisena läksid rajale Retro klassid kus arvestus sel hooajal kahele klassile ehk nö uuemate tehniliste lahendustega retrorattad ja vanemad rattad. Retro Open klassis kus lubatud ka monoamort ja muu sinna juurde kuuluv võidutses Indrek Krestinov, edestades Tarmo Tomsonit ja külalist soomemaalt, Tapani Räsaneni. Retro arvestuses viis võidu saarlane Kristjan Lüüding, teine Andres Pilt ja kolmas Ken Lutta.

Siis oli kord „vanade ja kiirete“ ehk MX40+MX50 ühisstardi käes ja joonele tuli üle neljakümne võistleja. Esimeses sõidus näitas head minekut EHKK sarjas debüüdi teinud Kert Põldveer, edestades Erki Privoi d ja Tõnu Lille. Teine sõit võttis aga esikoha Privoi, teine Urmas Heliste ja kolmas Põldveer. Päeva lõpuks esikoht Erki Privoile, teine Kert Põldveer ja kolmas Urmas Heliste. MX50 klassis keerles duell taas Enno Lustuse ja Reijo Rosnelli vahel, kust võitjana väljus taas Lustus. Teine soomlane Rosnell ja kolmandaks samuti külalisvõistleja soomest Mikko Hahto.
MX D klass tõi rajale 57 võistlejat ja seega tuli päeva ajakavasse muudatus mis poolitas rohkearvulise klassi kaheks. Etapi punktidele hakkasid võistlema 30 kiiremat võistlejat ja 27 sõitsid lohutussõitu. Nagu Kundas nii ka Maardus suutis end tõestada Rauno Mägi võites äparduste kiuste mõlemad sõidud ja etapi. Teiseks tõusis tänu teise sõidu heale tulemusele Meelis Eylandt ja kolmas Kerto Kase.

MX C klass pakkus pänevat vaatemängu publikule, kus esimeste kohtade peale võistles viis meest kelleks olid Siim Rotmeister, Jako Tsäko, Sakri Puttonen, Riido Riiet ja Raido Elbing. Kui sõitudes vahetati kohti pidevalt siis päeva lõpuks domineeris Siim Rotmeister, teine Raido Elbing ja kolmas Jako Tsäko.

MX B klassi esikoht oli küsimärgi all võistluse viimase kurvini ning emotsioone jätkus ka sõidu peale. Kui esimene sõit võitis Rogert Room konkurente siis teises sõidus võttis esikoha Jere Lipponen. Etapivõit läks siiski Roomile edestades Asko Lihtsat ja Jere Lipponeni.
Päeva kiireim ja motiveerituim start oli MX A+Juunior kus peaauhinnaks 500eurot pluss saja eurosed stardivõidu auhinnad. Kõigi üllatuseks tuli Erki Kahro välja 450cc tsiklil ja kasutades suure tsikli eeliseid liivarajal ning tundes oma kodurada võttis ka võidu esiemsest stardist kuni sõidu lõpuni. Teisena ületas esimeses sõidus finishijoone Andre Park ja kolmandana Jüri Triisa. Teine sõit aga läks stardist juhtima Ardo Kaurit jälitatuna Andero Lusbo poolt. Varsti hingas aga kuklasse ka Kahro ja nii vahetati positsioone mitmeid kordi, kuid varsti läks Kahro taas oma teed. Etapivõit ja auhinnaraha seega Erki Kahrole, teine Andre Park ja kolmas teise sõidu tubli tulemusega Andero Lusbo. Samas stardis osalenud Juunioritest kiireim sel korral Claudius Roosma, teine Aleksei Vinogradov ja kolmas Johannes Nermann.

Peale kahte etappi juhib EHKK karikasarja Jüri Triisa edestades Andero Lusbot kaheksa punktiga, kolmas hetkel Raido Nei. Samuti on Triisa liider Pontmen Suzuki tabelis omades nelajpunktilist edu Lusbo ees ja kahekümne kahe punktilst edu Aleksei Vinogradovi ees.
EHKK tänab kõiki kes kaasa aitasid etapi toimumisel ja kohtumiseni 24.mail Põlgaste krossirajal!

Foto:Ilona Mihkelsoo

FacebookEmailGoogle+Twitter

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga


6 + 3 =

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>